základní škola Pod Vinohrady
ZSvin.cz -> Článek
Datum přidání článku Datum: 08.03. 2023 Autor článku Autor: Mgr. Bohumila Bartáková

Březen - Měsíc knihy

Měsíc březen je po dlouhá desetiletí věnován knihám a čtení. Je to naše nejstarší a tradiční kampaň k podpoře četby a čtenářství.

Proto jsme se dnes se sedmáky vydali do místní knihovny. Součástí programu bylo plnění nejrůznějších zajímavých úkolů, při čemž si žáci rozvíjeli slovní zásobu, paměť i sociální chování. Poté jsme se zaposlouchali do čtené ukázky z knihy A. C. Doyla a seznámili jsme se s knižními novinkami i současnými autory. Výběr té správné knížky je velmi důležitý - knížka musí zaujmout.

Dále jsme si povídali o místním rodákovi Františku Kožíkovi, dozvěděli jsme, k čemu slouží piktogramy a také to, že v knihovně „na Máji“ je více než 11 tisíc knih. V závěru si žáci mohli vybranou knížku vypůjčit domů.


Děkujeme milé paní knihovnici za příjemně strávené dopoledne a připravený program.


7.C a 7.A