základní škola Pod Vinohrady
ZSvin.cz -> Článek
Datum přidání článku Datum: 26.08. 2012 Autor článku Autor: Dagmar Mandíková

ARRIVEDERCI ITALIA

I v letošním školním roce pořádala CK Jeseniatour ve spolupráci s naší školou relaxační pobyt v přímořském letovisku Lido Adriano.

Lákavou a výhodnou nabídku odpočinku u Jaderského moře využili nejen naši žáci, ale i rodiny s dětmi nebo party mladých lidí.

Pobyt byl příjemně naplněn relaxací u moře, poznáváním italských historických měst a adrenalinem v zábavním parku.

Cílem prvního výletu bylo malé městečko Ravenna se svými křesanskými památkami, které jsou zapsané na seznamu světového dědictví UNESCO. Milovníci historie si přišli na své i při dalším výletu, tentokrát do San Marina. Toto středověké městečko, které je zároveň druhým nejmenším evropským státem, je plné památek, muzeí a uměleckých děl. Naši výletníci však dali přednost výstupu na tři mohutné pevnosti na hřebenu Monte Titano. Ty jsou dodnes spojené cimbuřím a klikatícími se stezkami s trojitým věncem hradeb. Uvnitř hradeb, v křivolakých uličkách rozšiřujících se tu a tam v půvabná náměstíčka, jakoby se zastavil čas.

Zpestřením cesty ze San Marina byla krátká zastávka v Rimini, tady jsme navštívili delfinárium. Výlet za delfíny udělal radost opravdu všem. V každém okamžiku nás totiž tito vodní savci přesvědčili, že řeči o jejich inteligenci nejsou jen lacinou povídačkou.

Lákadlem byl i zábavní park Mirabilandia se spoustou adrenalinových a vodních atrakcí. Na své si tady přišel každý a kdo měl pocit, že jeho žaludek z toho všeho adrenalinu není zrovna na svém místě, tak ten se pohodlně usadil na tribunu obřího amfiteátru a shlédl bezvadnou šou kaskadérů, kde auta, motorky a ohnivé koule létaly vzduchem.

Cestou domů nás čekalo ještě jedno překvapení – prohlídka historického města  Benátek. A v čem vlastně tkví krása a jedinečnost tohoto architektonického skvostu? Velká část města leží totiž přímo na moři a benátské domy jsou postaveny na vodě na dřevěných kůlech.

 

Poděkování patří všem, kteří se zájezdu do Itálie zúčastnili a bezvadnou náladou tak přispěli k tomu, že na naše dny strávené u moře jen tak rychle nezapomeneme.

Děkujeme CK Jeseniatour,  řidičům Radkovi a Zdeňkovi i paní průvodkyni za skvělý servis o nás.

 

 

                       Zdeněk Moštěk, Jolana Králíková a Dáša Mandíková

 

 

FOTA ITÁLIE 2O12: