základní škola Pod Vinohrady
ZSvin.cz -> Článek
Datum přidání článku Datum: 17.08. 2020 Autor článku Autor: Dagmar Mandíková

2. turnus Vzdělávacích dnů - 1.den

Pro velký úspěch prvního týdne Vzdělávacích dnů se dnes na druhém turnusu sešlo 48 dětí, které byly rozděleny do tří skupin. Ve volnočasových aktivitách děti soutěžily v netradičním desetiboji, jednotlivé disciplíny probíhaly na hřišti a v tělocvičně. Vzdělávací náplní dne bylo sestavování rakety. Při této zábavné hře pracovaly děti v týmech a vzájemně si pomáhaly při zvládnutí logických úkolů. Nejprve jednotlivá skupiny dětí dostaly nahrávku morseovky, kterou musely rozluštit. Vyluštěný text je posunul o krok blíž k získání potřebných pomůcek pro sestavení rakety. Výroba vlastního bublifuku a „zviditelňovače“, čtení run z pingpongových míčků a získání kódu dovedlo týmy k vytouženému cíli. Jejich rakety létaly několik metrů vysoko. 

 

FOTA 1.DEN