základní škola Pod Vinohrady
ZSvin.cz -> Článek
Datum přidání článku Datum: 16.04. 2019 Autor článku Autor: Dagmar Mandíková

2. MÍSTO VE FINÁLE ČEPS CUPU

Do finále letošního ročníku florbalového turnaje žáků 1. stupně ZŠ ČEPS Cup se probojovalo jen 6 nejlepších chlapeckých a dívčích týmů z 1263 startujících družstev. Chlapecký tým ZŠ Pod Vinohrady Uherský Brod se po vynikajícím výkonu v okresním a vítězství v krajském kole, probojoval přes Národní finále Východ  až do tohoto závěrečného klání, které se uskutečnilo 15.4. v ostravské hale Dubina. Tady Broďané v 1. zápase skupiny remizovali s Mladou Boleslaví 3:3, když vyrovnávací branku obdrželi v oslabení necelou minutu před koncem. Boj  o přímý postup do semifinále s Brnem byl kvalitní a vyrovnanou bitvou, ve které dokázali hráči Brodu otočit nepříznivý stav a zvítězit těsně 6:5.

 

Do semifinále se hráči Uherského Brodu znovu postavili proti ZŠ Mladá Boleslav, která zvítězila ve čtvrtfinále a sehráli neuvěřitelné drama. Prohrávali 0:1, poté šli do vedení 3:1, ovšem necelou minutu před koncem opět prohrávali 4:5. Time out pomohl hráče Brodu nastartovat, Dubrava po samostatném úniku vyrovnal a 10 sekund před koncem vystřelil  Soukeník  finále pro Uherský Brod.

 

Ve finále se utkali opět se Slovaňákem Brno, který rovněž zvládl čtvrtfinálový i semifinálový zápas. Letošní bilance vzájemných zápasů byla 1:1, k tomu vyrovnané skóre 9:9, takže se očekával vyrovnaný souboj, který se ovšem nekonal. Zatímco Broďané prospali začátek zápasu, Slovaňák skóroval z každé akce, v čase 2:28 vedl 4:0 a bylo rozhodnuto. Konečný výsledek 7:2 sice neodpovídá dalšímu průběhu utkání, ale Brňané zvítězili zaslouženě, když za všechna kola turnaje prohráli z 20 zápasů jen jediný – ve skupině ostravského finále se ZŠ Pod Vinohrady.

 

Titul vicemistra ČR ve florbale žáků 1. stupně je dalším důkazem dlouhodobě úspěšné práce s žáky v nejoblíbenějším školním sportu - florbalu, o který se zasloužili tito hráči: brankář Dominik Daněk – zvolen nejlepším brankářem turnaje, Kryštof Dubrava, Viktor Obadal, Matyas Soukeník, Adam Staš, Michael Maršálek, Adam Surý, Patrik Kouřil, Jakub Novotný, Ivaylo Krastev, Filip Kelíšek, Adam Legát, Přemysl Píška a Lukáš Marcaník. Trenéři Zdeněk Moštěk, Roman Daněk, Martin Šubík.