základní škola Pod Vinohrady
ZSvin.cz -> Článek
Datum přidání článku Datum: 03.06. 2019 Autor článku Autor: Dagmar Mandíková

19 MEDAILÍ PRO VINOHRADSKOU DRUŽINU

 

V úterý 28.května 2019 se vinohradská družina zúčastnila 38.ročníku okrskové atletické olympiády.  I přes velmi nepříznivé počasí  jsme se vydali na cestu do základní školy na Výsluní,  kde pro nás měli učitelé TV a paní vychovatelka ze ŠD na Výsluní Dagmar Svobodová přichystanou  mokrou variantu olympiády. Tímto bych chtěla poděkovat za organizaci soutěže všem pořadatelům. Závodu se účastnilo celkem 6 družstev školních družin okrsku Uherského Brodu a soutěžilo zhruba  130 dětí. Naše družina získala celkem 19 medailí.  Jelikož  se olympiáda odehrávala v tělocvičně ZŠ na Výsluní, byly upraveny soutěžní disciplíny. Děti to ale vůbec nevystrašilo ba naopak, skvěle se s úplně novými cviky vypořádaly. Místo hodu kriketovým míčkem se házelo basketbalovým míčem z kleku. Skok daleký nahradil skok z místa a místo běhu na 50m se děti statečně poprali  s během člunkovým. Všechny družinoví závodníci si zaslouží velkou pochvalu za účast a reprezentaci naší družiny.

Naši ŠD reprezentovali :

Kategorie 1.tříd-  Vaculík Jakub, Rybnikář Václav, Staš Matěj, Vaculíková Ema, Malenovská Lucie, Sehnalová Klára

Kategorie 2.tříd- Bujáček Matěj, Mahdal David, Kašpárek Lukáš, Píšková Valérie, Brostíková Miroslava, Čagánková Nikola

Kategorie  3.tříd- Mahdal Matěj, Jankůj Filip, Stará Eliška, Šašinková Tereza, Křivanová Eliška, Kopřivová Anna

Kategorie 4.tříd- Soukeník Matyas, Píška Přemysl, Staš Adam, Majzlíková Natálie, Bujáčková Barbora, Horáková Eliška

VÝSLEDKY:

1.místa: Adam Staš (hod), Eliška Horáková (běh) , Eliška Stará (hod), Matěj Bujáček (hod), Mirka Brostíková (hod), Lukáš Kašpárek (běh), Matěj Staš (běh)

2.místa: Matyas  Soukeník (hod), Klára Sehnalová (hod), Mirka Brostíková (skok), Matyas Soukeník (běh), Filip Jankůj (běh), David Mahdal (běh), Valérie Píšková (běh)

3.místa: Valérie Píšková (hod), Václav Rybnikář (hod), Matyas Soukeník (skok), Filip Jankůj (skok), Matěj Staš (skok)

 

                                        Beata Slavíčková

 

FOTA ZDE