základní škola Pod Vinohrady
ZSvin.cz -> Článek
Datum přidání článku Datum: 16.08. 2023 Autor článku Autor: Mgr. Jakub Smítal

12. kytarový camp - reporty

Pondělí: 

Dnes se na cestu do pravěku vypravila čtyřicítka kytaristů, která zahájila svůj již 12. kytarový camp, který se v letošním roce koná formou příměstského tábora v ZŠ Pod Vinohrady UB.

Hned první den se museli kytaristé vypořádat se záludnými kreativními i kolektivními aktivitami a zopakovali si písně, které se ve školním roce naučili. Taktéž si procvičili rytmiku při hře na bobotubes.


Úterý:

KYTAROVÝ CAMP:
Dnes jsme vyrazili na celodenní výlet do Kuželova, kde jsme navštívili místní mlýn. Odtud jsme se společně přesunuli ke kamennému kruhu. Tam jsme se rozdělili do táborových skupin a postupně se vydali na Hagridovu tajuplnou stezku. Po cestě jsme plnili různé úkoly. Po zdolání stezky jsme se dostali až k rozhledně Travičná, kam největší odvážlivci vystoupili.

Po krásném výletu jsme dorazili příjemně unaveni k našemu autobusu a vyrazili zpět do školy, kde náš táborový den skončil.

 

Středa:

Třetí den kytarového campu se nesl na vlně hudby. Celé dopoledne kytaristé procvičovali rytmy, baré/rozložené akordy a zopakovali si i pentatoniku na hmatníku. Před obědem ještě stihli připravit svá trička na batikování.

Po obědě kytaristé pokračovali v kolektivních hrách. Jakmile se trošku počasí umoudřilo, vydali se ven hledat bájného. tygrmuta. Jednotlivé týmy musely prokázat svůj důvtip, představivost, strategii, aby dokázaly celou trasu projít. Aby to nebylo tak jednoduché, každý si musel vylosovat jeden handicap, který ho po celou hru provázel.

 

Čtvrtek:

Dnes jsme táborový den zahájili hrou na kytaru ve skupinkách, kde jsme oprášili již známé písničky a naučili se i pár písní nových. Program poté pokračoval pravěkým směnným obchodem, který jsme absolvovali po Uherském Brodě. Všechny skupinky se vrátily se zajímavými produkty (různé druhy oblečení, „mobilní telefony“, uzeniny aj.). Po výborném obědě následoval odpolední klid s filmem a korálkováním. Poté jsme se zaměřili na broušení našich smyslů. Děti si vyzkoušely poznat podle čichu různé druhy koření a podle zvuku hudební nástroje či zvuky v domácnosti. Abychom si i trošku protáhli těla, následoval turnaj v obrácené házené, kde všichni oživili sportovního ducha. Družstva byla velmi vyrovnaná, což dokazuje i fakt, že každý tým z turnaje odešel s jednou výhrou a jednou prohrou. Po svačince dostali táborníci za úkol připravit si pro ostatní pravěké divadlo. Den jsme zakončili hrou na kytaru, předvedením připravených představení a opékáním špekáčků. Nyní děti čeká tajuplná noc ve škole se stezkou odvahy. Dobrou noc!

 

Pátek:

Po včerejší přespávačce jsme vstali do slunečného rána, které jsme zahájili písničkou Proužek. Po vydatné snídani jsme hráli na kytary. Poté nás čekala svačinka a turnaj ve vybíjené. Příjemně unaveni jsme odcházeli na lahodný oběd. Pochutnali jsme si na kuřecím řízku s bramborovou kaší. Poté jsme se přesunuli do učebny, abychom si mohli fotkami připomenout to, co jsme v uplynulých dnech zažili, a tak mohli tábor zhodnotit. Vyvrcholením tábora byl koncert Michala Horáka, který jsme si všichni užili. Následovalo jen loučení a odjezd domů.

Budeme se těšit zase za rok.


Fotografie naleznete na stránkách školy: www.zsvin.cz

 

Fotografie z kytarového campu naleznete zde: 12. kytarový camp – jakubsmital –album na Rajčeti (idnes.cz)