základní škola Pod Vinohrady
ZSvin.cz -> Článek
Datum přidání článku Datum: 26.07. 2016 Autor článku Autor: Dagmar Mandíková

Z Prague Games jsme přivezli stříbro

Další skvělý úspěch zaznamenali florbalisté 1.AC Uh. Brod, kteří se probojovali do finále největšího mládežnického turnaje na světě Prague Games. Do Prahy ve dnech 6. -9. 7. přivezlo 380 týmů ze 12 zemí přes 6 tisíc hráčů, kteří se utkali v 9 kategorií. Hráči 1. AC  v chlapecké kategorii B 13 ( ročník 2003 a mladší) s přehledem vyhráli skupinu, když postupně porazili Start Kunratice, České Budějovice, německý UHC Weissenfels  a Zlín. V prvním kole play off vyřadili norský Ajer IBK 7:2,  v osmifinále po vynikajícím výkonu Spartu Praha 7:0, ve čtvrtfinále švýcarský Zug United Red  4:0 a v semifinále po dramatické bitvě Vítkovice 5:4. V zápasech play off  Broďané podali vynikající výkony, ale sáhli až na dno sil, všechna 4 těžká utkání sehráli během pátku, poslední končilo až kolem 22 hodiny. Ve  všech utkáních play off podržel tým jeho nejmladší člen, jedenáctiletý  brankář Daníček, což ale bohužel neplatilo ve finále proti Hattricku Brno. Slavnostní zahájení s hymnou a nástupy si hráči 1.AC sice užili, ale začátek zápasu prospali.  Po dvou doražených střelách prohrávali za 54 vteřin 2:0, třetí střela na branku znamenala vedení Brna 3:0 už po 4 minutách. Hráči Uh. Brodu si poté vytvořili herní převahu, ale jejich snahu o zkorigování výsledku trestali hráči Hattricku dalšími góly do otevřené obrany a dokráčeli k jasnému vítězství. Statistiky zápasu ukazují, jak byl tým Brna efektivní. Ze 14 střel na branku vstřelil 8 branek, 1.AC ze 22 střel dal vynikajícímu Pospíšilovi jen 2 góly, celkový poměr střel byl 39:37 pro Hattrick.

Hráči 1.AC zaslouží pochvalu i obdiv za výkony, které během 4 dnů v Praze předvedli. Tým střelecky táhli především bratři Ležatkovi, David byl nejlepším střelcem turnaje ( 16+6), Martin ( 11+12) vítězem kanadského bodování. Vynikající byl obránce Obadal (5+9), nemalý podíl na stříbrných medailích mají ale i ostatní členové družstva: Souček (6+4), Brauner (8+1), Antonín (2+2), David (2+1), Kouřil (1+2), Nevařil ( 1+2), Horák ( 0+2), Man ( 1+1) a  brankář Kandrnál. Trenér Zdeněk Moštěk, vedoucí družstva Dagmar Mandíková.