základní škola Pod Vinohrady
ZSvin.cz -> Článek
Datum přidání článku Datum: 10.06. 2024 Autor článku Autor: Bc. Kristýna Švajdová

Pohár starostky města UB

Všechny děti běžely sprint na 60m a následně dle třídy v individuální disciplíně. Žáci ze 2. ročníku soutěžili ve skoku z místa, žáci 3. třídy házeli plným míčem o hmotnosti 1kg. 4. třída soutěžila v hodu tenisovým míčkem a 5. třída ve skoku dalekém s rozběhem. nakonec 4 vybraní žáci z celého družstva běželi štafetu 4x200m. Žáci se mohli umístit v jednotlivcích i v celkovém pořadí týmů. 

Tým A
2. třída - Světinská Patricie 2.A
           - Orsák Matěj 2.A
3. třída - Brostíková Marie Anna 3.A
           - Juřík Lukáš 3.B
4. třída - Struhelková Erika 4.B
           - Večeřa Matěj 4.A
5. třída - Borovská Adéla 5.B
           - Gazdík Tomáš 5.B

Tým B
2. třída - Letko Timea 2.A
           - Struhár Petr 2.A
3. třída - Hetmerová Leontýna 3.A
           - Kalavský Kryštof 3.A
4. třída - Chovancová Gabriela 4.A
            - Poncza Jakub 4.B
5. třída - Ptáčková Lilian 5.A
           - Lovecký Tomáš 5.A

Žáci a žákyně naší školy ziskali řadu ocenění.

Ve skoku z místa se umístili na 1. místě Matěj Orsák s výkonem 170 cm a Timea Letko na 2. místě s výkonem 171cm. v hodu plným míčem se umístil na 1. místě Kryštof Kalavský, který hodil 752cm a na 2. místě Marie Anna Brostíková, která hodila 585cm. Ve skoku dalekém s rozběhem se umístila na 11. místěv Adéla Borovská svýkonem 392cm. Další individuální umístění v běhu na 60m získali tito žáci:

1. místo - Marie Anna Brostíková - 9,95

1. místo - Kryštof Kalavský - 9,50

1. místo - Adéla Borovská - 9,03.

V celkovém pořadí týmů se náš tým A umístil na 3. příčce a tým B na 9. příčce.

Foto zde