základní škola Pod Vinohrady
ZSvin.cz -> Článek
Datum přidání článku Datum: 05.10. 2018 Autor článku Autor: Dagmar Mandíková

NAŠI FLORBALISTÉ JSOU MISTRY ČESKOSLOVENSKA

V rámci Evropského týdne sportu a výročí 100 let vzniku samostatného Československa se 27.9. v Nemšové konalo prestižní dvojutkání nejlepších školních florbalových družstev obou republik. V prvním utkání děvčat nastoupily vítězky Republikového finále SK ze ZŠ Nemšová proti florbalistkám ZŠ Pod Vinohrady  a zvítězily 6:4. Před pětinásobnými školními Mistry ČR z let 2014 - 2018, chlapci ze stejné školy, stál úkol porazit ZŠ Trenčín rozdílem tří branek. K vidění byl výborný zápas s řadou krásných florbalových akcí a gólů. Proti rychlosti, důrazu a obrovskému nasazení Trenčanů postavili Broďané florbalovou vyspělost, která nakonec slavila jasný úspěch a výhra 11:6 zajistila ČR celkové vítězství v turnaji. Odměnou za výbornou reprezentaci byly pro hráče i hráčky ZŠ Pod Vinohrady Uherský Brod zlaté medaile, upomínková trika a obrovský pohár. Pro velký úspěch akce se zástupci obou Asociací školního sportu na místě dohodli, že příští souboj vítězů Republikových finále ve florbalu bude opět na pomezí obou států, v září 2019 v Uherském Brodě.  

https://zsvin.rajce.idnes.cz/2018_09_27_Florbal_Slovensko_Nemsova/