základní škola Pod Vinohrady
ZSvin.cz -> Článek
Datum přidání článku Datum: 25.03. 2019 Autor článku Autor: Dagmar Mandíková

FLORBALISTÉ PŘEPSALI DĚJINY ŠKOLNÍHO SPORTU

Republikové finále „ Sportovní ligy ZŠ “ hostily ve dnech 21. -22. 3. Otrokovice a přes okrsková, okresní, krajská a kvalifikační kola se na něj probojovalo jen 6 nejlepších týmů z více než 1500 družstev, která v tomto školním roce v této kategorii startovala.

Svěřenci trenérů Zdeňka Mošťka a Romana Daňka potvrdili roli favorita a turnajem doslova prolétli, když porazili ve skupině domácí Otrokovice 8:2 a Havlíčkův Brod 8:3, v semifinále Podbořany 9:1 a ve finále dvoudenního klání deklasovali v přímém přenosu ČT sport Benešov 12:2. Broďané neprohráli ve školních florbalových turnajích od 20. března 2015, šestým republikovým titulem v řadě přepsali dějiny školního sportu a ziskem 20. medaile z Republikových šampionátů potvrdili pozici historicky nejlepší školy v ČR ve florbalových soutěžích.Výhodou bylo, že z loňského vítězného týmu zůstalo 10 hráčů, kteří využili naplno svoje zkušenosti.  Cenné je i to, že družstvo není výběrem nejlepších hráčů, sesbíraných z okolních ZŠ, ale škola si je sama vychovala. Téměř všichni chlapci navštěvují ZŠ Pod Vinohrady od první třídy, začínali s florbalem ve školní družině, později ve sportovních třídách a v klubu 1. AC Uherský Brod, kde nyní hrají za starší žáky či dorost

V družstvu startovalo šest „železných mužů“ kteří mají všech 6 mistrovských titulů z let 2014 – 2019: David Ležatka - nejlepší hráč RF, Martin Ležatka – člen all stars RF, Lukáš Antonín, Martin Brauner, Erik Kouřil a Filip Horák, 5 zlatých medailí vlastní Jaroslav David,  4 x se radovali z vítězství na RF Karel Man a kapitán Jakub Nevařil. Dále hráli: brankáři Jakub Kandrnál a Ondřej Daníček, Jakub Ondrůšek, Tomáš Maleňák, Dennis Zlámal a Dominik Novotný. Členy týmu byli i Tomáš Tlach a Kryštof Nerušil, kteří bohužel nemohli kvůli limitovanému počtu 15 hráčů na soupisce na RF nastoupit. Tým děkuje za podporu Městu Uh. Brod i Zlínskému kraji, rovněž i početné skupině příznivců, kteří fandili přímo v hale. Velké poděkování patří rovněž pořadatelskému týmu ZŠ Mánesova Otrokovice za kvalitní zajištění bezproblémového průběhu celé akce.

Z velkého množství gratulací, které dorazily, vybíráme dvě. Reprezentant Milan Garčar:  Velká gratulace, připomíná mi to Tatran před 10 lety…

Šéftrenér reprezentace ČR Zdeněk Skružný: Blahopřeju! Jste prostě školní florbalová velmoc!

FOTO   FINÁLE -  ČT4 SPORT video

                                                        Mgr. Zdeněk Moštěk