Základní škola Pod Vinohrady 1420
688 01 Uherský Brod
telefon 572 634321 info@zsvin.cz
Zvětšit mapu
Datum: 06.03. 2011
Autor:
admin .
Broďanky postoupily na Mistrovství světa
Florbalistky školního týmu ZŠ Pod Vinohrady Uherský Brod se staly nejlepším týmem České republiky v kategorii základních a středních škol. Díky vítězství na Republikovém finále získaly právo reprezentovat naši zemi na Mistrovství světa školních týmů.
Republikové finále proběhlo v krásném prostředí jihomoravských Jedovnic. Na závěrečný turnaj se probojovalo šest nejlepších celků republiky, které se dokázaly probít sítem kvalifikačních turnajů. Tato věková kategorie měla letos premiéru. Jedná se o zajímavé spojení základních a středních škol. Uherský Brod reprezentovaly hráčky, které navštěvují základní školu. Znamená to tedy, že patřily v turnaji k nejmladším. Zajímavostí je, že oba finalisté zastupovali základní školy a starší středoškolačky nechaly za zády.
Prvním soupeřem mladých Broďanek byl celek Obchodní akademie Pelhřimov. Soupeř to byl zarputilý, kousavý, houževnatý. Brodský tým však prezentoval vyspělejší florbal a bez větších obtíží zdolal soupeře v poměru 3:1. Skvělý vstup do turnaje.
Druhý zápas ve skupině byl pro vývoj turnaje dost podstatný. Výsledek rozhodoval o složení semifinálových dvojic. Uh. Brod potřeboval zvítězit a soupeřky z pražského gymnázia na Postupické nebyly proti. Dominance Brodu byla spravedlivě vyjádřena závěrečným skóre. Zasloužené vítězství 4:1.
Semifinále proti gymnáziu z Mladé Boleslavi přineslo velké překvapení. Rozhodně kvalitnější celek Uherského Brodu se nemohl prokousat úpornou obranou boleslavského týmu. Po základní hrací době svítil na ukazateli stav 0:0. Následovaly samostatné nájezdy. V nich může snadno prohrát i silnější tým. Brodský tým si však věřil a především se mohl opřít o skvělou gólmanku Slezákovou. Ta sice neudržela první střelu, ale dále již byla bezchybná. Její spoluhráčky Mošťková s Matějíčkovou provedly svůj nájezd excelentně. Netradiční sprinterské provedení zaskočilo gólmanku Boleslavi.
Finále
Brodský tým čekal skvělý tým z Dobrušky. V obou týmech hrají hráčky juniorských ligových týmů a dal se čekat kvalitní florbal. Před týdnem Uh. Brod podlehl Dobrušce ve finále kategorie základních škol na samostatné nájezdy. Broďanky měly soupeřkám co vracet. Stříbrné slzy zaschly a Brod vstupoval do utkání s odhodláním zvítězit.
Odhodlání se proměnilo v silný tlak na bránu Dobrušky. Neprostupná obrana však brodské hráčky trápila. Ba co víc, z rychlého brejku se hráčky z Čech ujaly vedení 1:0. To byla studená sprcha. Broďanky si opět připomněly minulý souboj a chvíli měly problém s koncentrací. Naštěstí se brodská Andrea Matějíčková rozhodla vzít odpovědnost na sebe. Nejprve srovnala a v poslední třetině dokonce uhrála čistý hattrick! Její gólové snažení podpořila čtvrtým gólem Kamila Pravcová a mohlo se slavit.
Uh. Brod – Dobruška 4:1
Hlasatel pogratuloval vítězkám a oznámil: „Účastníkem Mistrovství světa školních týmů se stává družstvo Základní školy Pod Vinohrady Uh. Brod!“
Tak tedy v květnu: Jdeme na Švédky!
Sestava Uh. Brodu: Karolína Slezáková, Šárka Svobodová, Kristýna Madajová, Lucie Mandová, Michaela Farkašová, Hana Marková, Martina Indrová, Andrea Matějíčková, Kamila Pravcová, Michaela Kadlčíková a Tereza Mošťková.
Děvčata, děkujeme.



